Zwiń menu

DOCENIAJMY I KORZYSTAJMY Z POLSKIEGO „KAPITAŁU INTELEKTUALNEGO”, BO TO ON STANOWI NAJWIĘKSZE NASZE BOGACTWO, OD NIEGO ZALEŻY ROZWÓJ I WZROST ZASOBÓW MATERIALNYCH KRAJU (26 września 2014 r.)

Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych a także Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego Pan Tadeusz Koczkowski na swojej osi czasu w dniu 21 września br. promuje naszego wybitnego twórcę – Alfreda Wierusza-Kowalskiego.

W komentarzu napisałam:

„Inicjatywa prezentowania sylwetek wielkich Polaków i ich osiągnięć zasługuje na najwyższe uznanie i naśladowanie. Ja na swojej stronie internetowej www.jolantawilsz.pl zamieściłam życiorys i dorobek wielkiego polskiego uczonego, twórcy polskiej szkoły cybernetycznej – profesora Mariana Mazura. Profesor uznany i doceniany był za granicą. Żona M. Mazura pani Anna pokazała mi list do Niego od profesora z USA, w którym napisał, że gdyby Mazur był z zza „żelaznej kurtyny” dawno otrzymałby nagrodę Nobla. Myślę, że już najwyższy czas, by został uznany w naszym Kraju i by Polacy mogli korzystać z jego dorobku, by dzięki temu stawali się mądrzejszymi i szczęśliwszymi”.

Panie Pułkowniku dziękuję za „polubienie” tego komentarza, promującego wybitnego polskiego uczonego.